delivery Decoratore Darmowa dostawa od 400zł
Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz

Od inspiracji do realizacji

Przykładowe wdrożenia

Każde wnętrze wychodzące z Naszej pracowni jest „szyte na miarę” i oprócz ponadczasowych rozwiązań projekt posiada także szczyptę przytulności, która jest Naszym znakiem rozpoznawczym w branży.

Projektowanie wnętrz - projekt 1
Projektowanie wnętrz - projekt 2
Projektowanie wnętrz - projekt 3
Projektowanie wnętrz - projekt 4
Projektowanie wnętrz - projekt 5
Projektowanie wnętrz - projekt 6

Proces projektowy

Q&A

Zapoznanie się z oczekiwaniami klienta

Po podpisaniu umowy, architekt zadaje szereg pytań oraz przeprowadza ankietę preferencji klienta, aby się dowiedzieć jakie potrzeby mają przyszli mieszkańcy domu. Na tym etapie inwestor powinien pokazać jedno lub kilka zdjęć przedstawiających styl w jakim mają być zaprojektowane wnętrza. Jest to ważny etap dla obydwu stron, ponieważ pozawala on skrócić czas właściwego już procesu projektowego (czyli projektu koncepcyjnego, wizualizacji i projektu wykonawczego.
Od niego w głównej mierze zależy zadowolenie inwestora z efektu końcowego.

Inwentaryzacja i dokumentacja fotogeniczna

W zależności od tego na jakim etapie jest budowa nieruchomości, architekt dokonuje pomiarów na miejscu inwestycji jeżeli tylko jest taka możliwość. Zdarza się bowiem, że prace projektowe zaczynają się w momencie, gdy budynek jest dopiero w trakcie budowy, i nie ma fizycznej możliwości dokonania pomiarów. Architekt w takim wypadku korzysta z dokumentacji udostępnionej przez dewelopera lub z projektu budowlanego domu. Jest to tak naprawdę najlepszy moment na rozpoczęcie projektu wnętrz, ponieważ inwestor nie będzie ponosił dodatkowych kosztów przeróbek ścian działowych, instalacji elektrycznej czy wod-kan.
W przypadku gdy architekt dokonuje inwentaryzacji pomieszczeń, tworzy również dokumentację w formie zdjęć. Robi to po to, aby niczego nie przeoczyć oraz mieć możliwość powrotu do nich w każdym momencie w czasie trwania projektu.

Inwentaryzacja I dokumentacja fotogeniczna

W zależności od tego na jakim etapie jest budowa nieruchomości, architekt dokonuje pomiarów na miejscu inwestycji jeżeli tylko jest taka możliwość. Zdarza się bowiem, że prace projektowe zaczynają się w momencie, gdy budynek jest dopiero w trakcie budowy, i nie ma fizycznej możliwości dokonania pomiarów. Architekt w takim wypadku korzysta z dokumentacji udostępnionej przez dewelopera lub z projektu budowlanego domu. Jest to tak naprawdę najlepszy moment na rozpoczęcie projektu wnętrz, ponieważ inwestor nie będzie ponosił dodatkowych kosztów przeróbek ścian działowych, instalacji elektrycznej czy wod.-kan.
W przypadku gdy architekt dokonuje inwentaryzacji pomieszczeń, tworzy również dokumentację w formie zdjęć. Robi to po to, aby niczego nie przeoczyć oraz mieć możliwość powrotu do nich w każdym momencie w czasie trwania projektu.

Projekt koncepcyjny

Projekt koncepcyjny jest wyjściowym elementem do kolejnych etapów. Jest bazą dla całego projektu, i to od niego w głównej mierze zależy końcowy sukces. Projektant na podstawie wcześniejszego wywiadu przedstawia inwestorowi 3 propozycje układu funkcjonalnego mieszkania. Układ funkcjonalny przedstawiony jest w formie 2d, czyli rzutu płaskiego w orientacji poziomej. Zawiera on układ ścian działowych, drzwi, okien, mebli, armatury oraz sprzętów wraz z podanymi wymiarami, tak aby klient miał możliwość podjęcia decyzji o tym, w jakim układzie mają być zaprojektowane wnętrza.

Wizualizacje pomieszczeń

Wizualizacje pomieszczeń to kolejny ważny, a na pewno najbardziej wyczekiwany przez każdego klienta etap projektu. Pomieszczenia są prezentowane w formie kilku renderów na jedno pomieszczenie. Takie obrazy w formacie .jpg przedstawiają kolorystykę, materiały, meble, oprawy oświetleniowe oraz sprzęty jakie mają się znaleźć w projektowanych wnętrzach. Inwestor ma możliwość dokonania kilku korekt w wizualizacjach, w zależności od wcześniejszych uzgodnień z projektantem. Korekty te jednak nie mogą ingerować we wcześniejszy etap, czyli projekt koncepcyjny.

Projekt wykonawczy

Po zaakceptowaniu wizualizacji wnętrz, projektant przystępuje do ostatecznego etapu jakim jest projekt wykonawczy. Jest to nic innego jak wszelkie wytyczne i rysunki dla wykonawców, które umożliwiają realizację pomysłów architekta wnętrz. W jego skład wchodzi również lista zakupów dla inwestora wraz cenami i miejscem zakupu. Klient otrzymuje wydrukowany projekt w dwóch egzemplarzach.

Projektowanie wnętrz - projekt 7

Nadzór projektu

(opcja dodatkowa)

Część inwestorów decyduje się na nadzór nad pracami wykończeniowymi. Polega on na regularnych wizytach projektanta w miejscu inwestycji, ocenie czy prace są realizowane zgodnie z projektem, odpowiadaniu na wątpliwości ekip remontowych oraz informowaniu na bieżąco klienta o wszelkich nieprawidłowościach. Jest to odrębna część projektu wyceniana osobno

Projektowanie wnętrz - projekt 8

Ile trwa Projektowanie wnętrza?

 

Projekt aranżacji wnętrz może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, a nawet roku, w zależności od kilku czynników.
Jednym z ważniejszych jest zakres prac projektowych. Typowy kompleksowy projekt wnętrz, na który składa się ustalenie idealnego układu funkcjonalnego pomieszczeń, wizualizacje 3D, dokumentacja techniczna oraz lista zakupów trwa przeciętnie około 12 tygodni (mieszkanie 60-80m2). Wpływ na czas całego procesu projektowego ma również ilość aranżowanych pomieszczeń oraz ich metraż, co zapewne nie jest dla nikogo zaskoczeniem.
Na to ile trwa projekt aranżacji wnętrz, wpływ ma również sprawność w komunikacji pomiędzy projektantem, a inwestorem. Szczególnie ważna jest umiejętność sprawnego podejmowania decyzji, które powinny być przemyślane. Zdecydowanie oraz jasne komunikaty ze strony klienta, pozwalają uniknąć pracochłonnych i długotrwałych poprawek w procesie projektowym. Wpływ na czas trwania projektu ma również to, jak sprawnie inwestor przesyła potrzebne materiały i dokumenty, o które prosi projektant w czasie trwania prac. Gdy współpraca nie przebiega dobrze, projekt może się niestety przedłużać, co nie jest na rękę ani klientowi ani architektowi wnętrz.

Projektowanie wnętrz - projekt 9

Etap końcowy

całego projektu

Z uwagi na to że staramy się by każda rzecz w Państwa domu miała swoje idealne miejsce - nawet ramka z zdjęciem na kominku, za etap końcowy uważamy wprowadzenie się naszych inwestorów do nowego lokum. Po skończonej realizacji staramy się wykonać sesję zdjęciową by nasi klienci mieli niesamowitą pamiątkę, natomiast dla nas jest to element pracy, który pokazuje innym zainteresowanym jaki jest poziom Naszych projektów. Oczywiście sesja jest dobrowolna i nie muszą Państwo na nią wyrazić zgody, ale jest to dla Naszej pracowni taka piękna kropka nad „i” po zakończonym projekcie :-)

Zakres naszych realizacji

Projektowanie wnętrz dla

Porady wnętrzarskie dla domu

Domu

Porady wnętrzarskie dla mieszkania

Mieszkania

Porady wnętrzarskie dla sklepu

Sklepu

Porady wnętrzarskie dla biura

Biura

Porady wnętrzarskie dla hotelu

Hotelu

Porady wnętrzarskie dla restauracji

Restauracji

Promocja

Tylko teraz 150zł/m2 220zł/m2*
* Cena promocyjna obejmuje wnętrza o powierzchni min. 20m2


Zapytaj o wolny termin

Zadzwoń lub napisz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium